Парламент України ухвалив законопроект, який має покращити життя тих, хто постраждав від аварії на Чорнобильській АЕС. Цей проект передбачає кілька змін у системі соціальної підтримки.

Згідно з цим документом, передбачаються кілька важливих змін у системі соціальної підтримки для цієї категорії громадян.

По-перше, відновлять норми надання пільгового санаторно-курортного відпочинку. Це допоможе покращити здоров'я чорнобильців та підвищити їхню якість життя.

Чернобиль, фото - иноЗМІ
Чернобиль, фото - иноЗМІ

По-друге, ліквідуються пільги, що залежать від доходів. Це означає, що допомога буде доступна незалежно від рівня доходу одержувача.

Популярні новини зараз
"З нас деруть три шкіри, цинічно та жорстоко": експерт пояснив, як можна було виправити ситуацію Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня Українці зможуть насолодитись світлом: енергетики дають оптимістичний прогноз
Показати ще

Третя зміна стосується повернення грошової допомоги тим, хто обмежив споживання місцевих продуктів та займається особистим підсобним господарством. Це сприяє зміцненню фінансової незалежності чорнобильців.

Крім того, збільшиться розмір компенсації за шкоду здоров'ю для тих, хто отримав інвалідність через аварію. Це важлива зміна, яка покликана справедливо відшкодувати страждання постраждалих.

Соцвиплати, фото: Знай.uа
Соцвиплати, фото: Знай.uа

Також передбачено збільшення додаткової пенсії за шкоду здоров'ю та підвищення щомісячної компенсації у разі втрати годувальника.

Всі ці зміни будуть застосовуватися з 1 липня 2024 року та покликані значно покращити умови життя тих, хто постраждав від Чорнобильської катастрофи.

Крім того, Знай.ua повідомляв, в Україні проведуть ревізію виплат ВПО: кому чекати перевірок

Також наш портал інформував, що у українців тепер простіше стати пенсіонерами: хто має право отримувати виплати