В Україні вартість газу залишиться незмінною з травня, з кубометр, що коштуватиме 7,96 гривні. Ця ціна встановлена "Нафтогазом", який є найбільшим постачальником газу в країні.

Цей тариф залишатиметься в силі до 30 квітня 2024 року. Важливо відзначити, що згідно з українським законодавством, ціни на газ не можуть бути підвищені під час воєнного стану, а також протягом шести місяців після його завершення.

Тарифи на газ / фото: Pixabay
Тарифи на газ / фото: Pixabay

За даними урядових джерел, рішення про підвищення тарифів на газ не планується, незважаючи на законодавчу можливість змінити тариф спеціальним рішенням. Це свідчить про намагання уряду зберігати стабільність вартості енергоресурсів для населення в часи кризи.

Близько 98% громадян України є клієнтами "Нафтогазу" і користуються можливістю купувати газ за фіксованою ціною. Клієнти компанії, які регулярно та вчасно сплачують за комунальні послуги, можуть отримати знижку у розмірі 1%.

Популярні новини зараз
Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші Обмеження водопостачання: українці можуть залишитись без життєво важливої ​​послуги
Показати ще

Тарифи на газ / фото: Pixabay
Тарифи на газ / фото: Pixabay

Для цього необхідно внести платежі через онлайн-сервіс до 15 числа місяця, що слідує за використаним місяцем. Ситуація з енергозабезпеченням в Україні показує позитивну динаміку.

За повідомленням урядових джерел, Україна вперше досягла ситуації, коли власне виробництво газу вистачає для забезпечення всіх потреб країни, включно з промисловістю та домогосподарствами.

Тарифи на газ, фото: 2x2.su
Тарифи на газ, фото: 2x2.su

Така ситуація стала можливою через значне зниження чисельності споживачів, що є наслідком військового конфлікту, великої кількості біженців та знищення промислових об’єктів.

Така самодостатність у сфері енергопостачання відкриває нові можливості для стабілізації економіки та зниження залежності від імпорту.

Також, Знай.ua писав про тариф 7,96 грн/куб діятиме не для всіх: кому доведеться платити більше

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, удари рф по газових сховищах: чи можуть вплинути на тарифи для населення