Літній період може стати випробуванням для українців через можливі обмеження з електроенергією, спричинені ракетними ударами по енергосистемі, які здійснювала Росія.

Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, вказав, що вже є відключення, і ймовірно, українці повинні готуватися до подібних обмежень.

Українці без світла, фото Getty Images
Українці без світла, фото Getty Images

«У нас і зараз є відключення, і я передбачаю, що нам треба готуватися, — сказав Харченко на брифінгу в Media Center Ukraine. — Українцям треба відновити знання, де павербанки, що із зарядом, і бути готовими до того, що певні обмеження будуть».

Він додав, що відключення ймовірні в другій половині липня і в серпні, коли припадає літній пік споживання електроенергії. Зараз українська енергосистема переживає весняний пік споживання, але влітку ситуація може погіршитись через менший обсяг гідроенергії.

Популярні новини зараз
Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Пенсіонери отримають "бонус" у 500 гривень: чекати не довго Водіїв легко можуть оштрафувати за увімкнений кондиціонер: чому це відбувається Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Вимкнули світло
Вимкнули світло

На даний момент половина електропотужностей ДТЕК, одного з найбільших українських енергетичних підприємств, виведена з ладу через ракетні удари.

Президент України Володимир Зеленський також зазначив наслідки ударів по об'єктах енергетики на засіданні Ставки верховного головнокомандувача.

Раніше повідомлялося на порталі Знай.ua відключення світла можуть стати постійними: через атаки українцям варто готуватися до найгіршого

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, від цього залежать цифри у ваших платіжках: працівники обленерго попередили споживачів

Також, Знай.ua писав про українцям почнуть відключати воду: чиї будинки у першу чергу