В Україні обговорюється запровадження обмежень на операції фізичних осіб. Зокрема хочуть заборонити готівкові перекази бізнесу без відкриття рахунку. Про це йдеться на офіційному сайті Національного банку України.

Регулятор планує внести зміни до організації касової роботи банками та проведення платіжних операцій. Цей крок має посилити прозорість платіжних операцій.

Платіжний термінал. Фото: скрін youtube
Платіжний термінал. Фото: скрін youtube

"З метою підвищення прозорості платіжних операцій регулятор планує осучаснити порядок проведення та оформлення небанківськими фінансовими установами переказу коштів без відкриття рахунку в національній валюті України", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, Нацбанк може заборонити бізнесу отримання готівки за розрахунками з фізичними особами, які здійснюються шляхом переказу без відкриття рахунку.

Популярні новини зараз
Кого в першу чергу мобілізують після оновлення даних Мобілізація чоловіків після 60 років: в Україні знову піднімають болюче питання Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня
Показати ще

Термінали ПриватБанку. Фото: скрін youtube
Термінали ПриватБанку. Фото: скрін youtube

Нововведення поки що знаходяться на стадії обговорення і до 1 квітня 2024 року регулятор прийматиме зауваження та пропозиції щодо цієї ініціативи.

Крім того, в НБУ планують оновити окремі вимоги щодо вилучення з обігу та передачі для дослідження сумнівних монет та банкнот.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, доведеться затягнути паски тугіше: у Нацбанку дали прогноз, коли піднімуть тарифи на газ, гарячу воду та опалення.

Також наш портал інформував, вакансій побільшає, а зарплата не зміниться? Національний банк розповів, що буде з ринком праці у 2024 році.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, комерційні банки чи звичайні обмінники: українцям розповіли, як не помилитися з купівлею валюти.