Пенсіонери запитують, як їм вважатимуть пенсію, якщо через війну підприємство перебуває у стан "простою".

У експертів із пенсійного права запитали, як розраховуватиметься пенсія, якщо починаючи з перших днів війни людина перебуває на простої.

Пенсійний фонд. Фото: скрін youtube
Пенсійний фонд. Фото: скрін youtube

Експерти зазначають, що на сьогодні страховий стаж – це період, протягом якого людина, яка підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, щомісячно сплачує страхові внески в сумі не меншій за мінімальний страховий внесок.

Починаючи з 2004 року стаж залежить передусім від сплати внесків. Якщо підприємство чи будь-яка інша установа перебуває у простій, а працівники не отримують заробітну плату, то, мабуть, за цей період не сплачуються страхові внески, тому стаж таким чином повністю втрачається.

Популярні новини зараз
Українці поспішають зняти готівку через ліміти: скільки вдасться отримати протягом доби Гороскоп на тиждень 22-28 липня для всіх знаків Зодіаку: вороги Тельців, радості Дів та ізоляція Скорпіонів Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Соцвиплати. Фото: скрін youtube
Соцвиплати. Фото: скрін youtube

Якщо людина працює над повну ставку, то кількість стажу залежить від розміру офіційної зарплати.

Можна працювати неповний день або неповний тиждень, але якщо за місяць сплачено мінімальний страховий внесок, то до стажу віднесуть повний місяць. Якщо внесок менший за мінімальний, то стаж зараховується пропорційно до сплаченої суми.

Нагадаємо, що один "промах" і субсидію не дадуть: ПФУ застеріг українців.

Раніше ми повідомляли, що робити, якщо стажу на нормальну пенсію не вистачає: ПФУ готові допомогти.

Також стало відомо, що виплатять навіть при переїзді: як отримати допомогу в іншому місті.