Березень став місяцем, на який багато пенсіонерів чекали з нетерпінням: індексація пенсій мала приносити полегшення, але натомість вона перетворилася на бурхливий потік розчарування. Головна причина - не в дефіциті фінансів чи війні, а в невдалій комунікації між владою та народом.

Дискусія навколо бальної системи, що знову вибухнула, про яку оголосив прем'єр-міністром Денисом Шмигалем ще в 2023 році, стала прелюдією до плутанини, з якою зіткнулися пенсіонери в березні 2024 року.

Переіндексація пенсій 2020, скріншот із YouTube
Переіндексація пенсій 2020, скріншот із YouTube

Обіцянки уряду та реальність виявилися настільки далекі один від одного, що викликали хвилю невдоволення та критики.

Пропозиція бальної системи, хоч і обговорювалася, досі залишається на папері, що розірвало зв'язок між заявленими намірами та реальністю. Чиновники звикли до обіцянок, які потім рекламуються так, ніби вже стали фактом, і коли вони не виконуються, людям нема за що навіть просто купити їжу.

Популярні новини зараз
"Оленячий Місяць" 21 липня: чим небезпечний цей місяць у повні в Козерозі і як пережити період без проблем Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

Переіндексація пенсій 2020, скріншот із YouTube
Переіндексація пенсій 2020, скріншот із YouTube

За оцінками першого заступника міністра соціальної політики Дарії Марчак, розмір індексації мав становити 13%, але лютнева постанова Кабміну встановила її на 7,96%.

Цікаво, що як причину, через яку так сталося, вона назвала журналістів. За її словами, коли вони виводили інформацію про розмір індексації у маси, не врахували всі нюанси, що призвело до непорозуміння пенсіонерів.

Переіндексація пенсій 2020, скріншот із YouTube
Переіндексація пенсій 2020, скріншот із YouTube

Проте зневіра не обмежилася цим: не всі отримали обіцяні 100 гривень підвищення.

У Мінсоцполітики стверджують, що цього разу все було продумано, але на практиці виявилося інакше. Тільки основну частину пенсії було підвищено на 7,96%, і багато надбавок було урізано, не давши пенсіонерам отримати навіть обіцяні 100 гривень.

Можливо, настав час для уряду визнати, що грошей не вистачає, і визнати складнощі, з якими він стикається. Краще визнати реальність, ніж продовжувати будувати ілюзії та брести по тернистому шляху обіцянок та розчарувань.

Крім того, Знай.ua повідомляв про перерахунок пенсій працюючим українцям: що для цього потрібно, і хто перший у черзі

Також наш портал інформував, що до атастрофу у пенсійній системі вже близько: українці можуть позбутися до 20% своїх виплат