Уявіть ситуацію: ви позичили гроші другові чи знайомому, сподіваючись на чесне повернення, але в якийсь момент виникають розбіжності чи непорозуміння щодо умов такої "слизької" угоди.

Щоб уникнути потенційних конфліктів та захистити свої інтереси, допоможе боргова розписка.

Згідно із законодавством України, боргова розписка є документом, що засвідчує факт позики та умови її повернення. Про це на сторінці свого Instagram розповів адвокат Маріан Сащук.

Гроші, гаманець / фото: Freepik
Гроші, гаманець / фото: Freepik

У ній мають бути зазначені не лише сума та строк позики, а й:

Популярні новини зараз
Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях ТЦК більше не підписуватимуть повістки: вводяться важливі зміни Депутати з «Євросолідарності» Порошенка масово виїхали до Європи, поки Україну масово обстрілюють ракетами, - військовий Тисячі працівників підуть у простій: українські підприємства вимагають знизити імпорт електроенергії
Показати ще
  • паспортні дані та ідентифікаційний код як позичальника, так і позичальника
  • їх зареєстровані місця проживання
  • дата та місце складання такої розписки
  • сума - цифрами та прописом і валюта, в якій відбувається позичка
  • слова "отримав і зобов'язуюсь повернути"
  • термін повернення коштів
  • одноразове повернення коштів або частинами
  • обов'язково – підпис позичальника

Гроші, гаманець / фото: Freepik
Гроші, гаманець / фото: Freepik

Важливо, що боргова розписка не вимагає нотаріального засвідчення і може бути складена самостійно. Однак, для забезпечення її юридичної сили, потрібно дотримуватись усіх вимог, передбачених законом.

Використовуючи боргову розписку, ви отримуєте документальне підтвердження домовленостей та забезпечуєте захист у разі невиконання зобов'язань з боку позичальника.

"Такий документ матиме юридичну силу і якщо позичальник порушить свої зобов'язання і не повертатиме коштів у визначений термін, ця записка буде законною та залізною підставою для стягнення боргу в судовому порядку", - каже адвокат.