З приходом березня в Україні розпочнеться довгоочікувана індексація пенсій, проте не всі громадяни похилого віку зможуть насолодитися підвищенням своїх пенсійних виплат. Іван Хомич, досвідчений адвокат, порушив питання про можливу несправедливість у цьому процесі та розповів про порушення законів нашої країни.

За його словами, громадяни, які вийшли на пенсію з 2020 по 2023 рік, мають законне право на збільшення розміру своїх пенсій, проте їм потрібно буде звернутися до суду.

Пенсіонери / фото: Freepik
Пенсіонери / фото: Freepik

Цікаво відзначити, що Міністерство фінансів розраховує на підвищення від 19,7 до 51% для цієї категорії пенсіонерів.

Адвокат пояснює, що суд зазвичай виносить позитивне рішення на користь заявників. Наприклад, пенсіонери, які вийшли на пенсію у 2020 році, можуть розраховувати на максимальне підвищення у 51% з огляду на те, що їхні пенсії не індексувалися протягом трьох років.

Популярні новини зараз
Добровільний візит до ТЦК може не врятувати від штрафу: і троє дітей не допомогло Гороскоп на тиждень 15-21 липня для всіх знаків Зодіаку: здійснення бажань Риб, відсутність зв'язку Скорпіонів та радість Раків Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях
Показати ще

Пенсіонерка / фото: Freepik
Пенсіонерка / фото: Freepik

Ті, хто вийшов на пенсію у 2021 році, також можуть очікувати збільшення більш ніж на 40%, з огляду на план індексації у 2022 та 2023 роках. Пенсіонери, які залишили робоче життя у 2022 році, можуть розраховувати на підвищення у 19,7%, без урахування додаткового 7,9%, передбаченого на 2024 рік.

Адвокат також зазначив, що українці можуть прагнути зняття обмежень за максимальним розміром індексації згідно з рішенням Конституційного суду. У 2024 році максимальна величина індексації складає 1500 гривень.

Також наш портал інформував, що два вистачить хліба і макарони: на яку пенсію заслуговують українці з мінімальною зарплатою

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що зростанням пенсіонерам пощастило: як індексація збільшить виплати

Вам буде цікаво дізнатися, щоб гроші не йшли "на вітер": Пенсійний фонд нагадав про одну важливу функцію