Українці, які купують товар у магазинах, відповідно до статті 9 Закону України "Про захист прав споживачів" мають право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, у якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив.

Однак із цього правила є низка винятків. Існує перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну/поверненню, де зазначено, що лікарські засоби не підлягають поверненню.

Про це у деталях пояснює український юрист, адвокат Олександр Головченко.

Аптека. Фото: скрін youtube
Аптека. Фото: скрін youtube

"Але можливий виняток. Відповідно до частини 2 статті 21 Закону України "Про лікарські засоби" забороняється реалізація (продаж) громадянам неякісних лікарських засобів або таких, термін придатності яких минув, або на які відсутній сертифікат якості, що видається виробником.

Популярні новини зараз
Ухилянтам приготувати гаманці: штрафи за неоновлення даних можуть збільшити – на скільки Доведеться набратись терпіння: коли в українських оселях світло буде цілодобово Українцям платитимуть щомісячну допомогу на медичні послуги: як подати заявку, не виходячи з дому ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць"
Показати ще

Зокрема, можна повернути лише лікарські засоби та медичні вироби неналежної якості, надавши розрахунковий документ на їх придбання, передбачений Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". У такому разі споживач має право просити повернути сплачені за ліки гроші або замінити препарат на аналогічний.

Публікація Олександра Головченка, скріншот: Facebook
Публікація Олександра Головченка, скріншот: Facebook

Сам факт неналежної якості лікарського засобу чи медичного виробу підтверджується документами.

"Зокрема висновком про якість лікарських засобів, виданим підпорядкованою лабораторією територіального органу Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та/або уповноваженою лабораторією; розпорядженням Держлікслужби про заборону обігу лікарського засобу".

У разі виникнення сумніву щодо якості лікарських засобів, покупець має можливість звернутися до Департаменту контролю якості лікарських засобів Держлікслужби.

Неякісні лікарські засоби, включаючи ті, термін придатності яких закінчився, підлягають утилізації та знищенню відповідно до Правил утилізації та знищення лікарських засобів, затверджених Міністерством охорони здоров'я України.

Нагадаємо, хочуть поховати гуманітарку: які правила почнуть діяти з 1 квітня.

Раніше повідомлялося, як прожити місяць і не померти на мінімалці: що радить українцям ШІ.

Також, українським школярам сплачуватимуть 3 200 грн за семестр: які умови.