В лікарнях українці можуть отримувати не лише безкоштовні медичні послуги, а й деякі препарати. Про це голова Національної служби здоров’я України розповіла Новини.LIVE.

Програма з отримання медикаментів передбачає, щоб люди купували необхідні препарати за рахунок держави. У багатьох закладах висять цілі списки з переліком медикаментів, які українці можуть отримати.

Медикаменти. Фото: Youtube
Медикаменти. Фото: Youtube

"Насамперед, в договорі з НСЗУ прописано — людині, яка потрапила в лікарню, повинні надати послуги за програмою медичних гарантій. Лікар має її проконсультувати при призначенні, що гарантує держава при наданні послуг. Оскільки є людський фактор, і не всі лікарі зацікавлені, щоб дуже чітко розповісти, що гарантує держава, є багато громадських контролюючих ініціатив", – розповіла Гусак.

Як дізнатися про наявність ліків

Популярні новини зараз
Переворот у росії, обстріли та хаотична допомога: астрологиня розповіла, що "накриє" Україну в березні По 20 гривень за дзвінок: Vodafone обурив абонентів грабіжницькими умовами Це точно "няня Віка"? У мережі показали незвичний вигляд онкохворої Анастасії Заворотнюк Зниження тарифу на доставку газу: хто платитиме менше
Показати ще

За її словами, з декількома компаніями НСЗУ працює на умовах партнерів. Це "ЕЛіки", "Спитай у Гриця", "Ліки Контроль". Це мобільні застосунки, які доступні кожному та надають змогу дізнатись наявність необхідних безкоштовних ліків у потрібній лікарні.

медичні препарати
медичні препарати

Якщо немає змоги скористатись додатком, то можна набрати короткий номер гарячої лінії НСЗУ 1667 і самостійно дізнатись, чи в наявності необхідні безкоштовні ліки у лікарні. Також за цим номером можна проконсультуватись, чи входить необхідний лікарський засіб у перелік безкоштовних. Списки у лікарнях часто можуть бути не актуальними.

Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, українцям повернуть гроші за медикаменти та обстеження

Раніше наш портал інформував, лікарняний не отримаєте: за прості помилки українці дорого заплатять

Також портал Знай повідомляв, українцям у 2024 році пообіцяли безкоштовні планові операції: хто може скористатися