З настанням весни в Україні стартує сезон не лише квітучої природи, а й, на жаль, паліїв сухої трави. Ці "піротехніки" не лише створюють загрозу для довкілля, а й шкодять енергетичній безпеці.

За даними ДСНС, повідомляє "Прикарпаттяобленерго", в Івано-Франківській області з початку року спалахнуло понад 17 гектарів сухої трави.

Спалювання сухої трави
Спалювання сухої трави

І хоча адміністративні штрафи за такі витівки вже давно є (від 3060 до 6120 гривень), це не зупиняє безрозсудних паліїв, які можуть мати справу з кримінальною відповідальністю у разі масштабних пожеж.

"Прикарпаттяобленерго" закликає враховувати безпеку енергетичних об'єктів, особливо ліній електропередач. Розпалювати багаття поруч із цими об'єктами – вкрай небезпечне заняття, адже це може призвести до ураження електричним струмом.

Популярні новини зараз
Навіть до ПФУ йти не потрібно: кому автоматично призначать доплати до пенсії у серпні Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя
Показати ще

Суха трава / фото: скріншот Youtube
Суха трава / фото: скріншот Youtube

Крім того, такі пожежі можуть порушити роботу електромережі, викликавши аварійні відключення, що вимагає часу і зусиль для ліквідації. Енергетики закликають дотримуватись охоронної зони навколо ліній електропередачі, щоб уникнути небажаних наслідків.

У разі зауваження підпалу трави, найкраще дзвонити за номером "101" та викликати пожежників.

Давайте підтримувати весняний спокій природи та оберігатимемо енергетичну стабільність!