Згідно з проектом постанови від Національної комісії, цього літа мешканцям деяких українських міст доведеться відкрити гаманці трохи ширше для оплати водопостачання та водовідведення.

Пропоноване зростання тарифів намічається на квітень та липень, у загальній сумі вони збільшаться на 12% та 14%.

Чому так дорого? За заявою НКРЕКУ, поточні тарифи не покривають витрати водоканалів та стали збитковими. Остання зміна тарифів була в 2021 році, і з того часу ситуація змінилася .

Тарифи на воду, скріншот: YouTube
Тарифи на воду, скріншот: YouTube

Під загрозою подорожчання води опинилися вісім міст, включаючи Київ, Дніпро, Черкаси, Нікополь, Хмельницький, Вінницю, Рівне та Бровари.

Популярні новини зараз
Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Для кожного міста підвищення тарифів буде індивідуальним. Наприклад, у Києві вартість кубометра води, можливо, збільшиться із нинішніх 40,77 гривень у квітні до 46,80 гривень у липні.

Водопровідна вода / фото: Freepik
Водопровідна вода / фото: Freepik

Експерт з ЖКГ та енергетики Олег Попенко вважає, що підвищення тарифів не принесе бажаних результатів. Замість модернізації та ремонтів підприємств більшість коштів, отриманих від підвищення тарифів, піде на погашення заборгованості за електроенергію.

Аналітик попереджає, що такий хід може збільшити заборгованість населення за комунальні послуги по всій країні. Долю підвищення тарифів буде вирішено найближчим часом.

Також наш портал повідомляв, що у країни водоканали взялися за маркетинг більш ніж на 1 млн гривень: волонтер та інші КП висміяли нову стратегію

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що з осіда все життя не платив за комуналку: українцям масово відключають тепло за чужі борги

Вам буде цікаво дізнатися, 2 00 грн – вже привід для вимкнення? Комунальники жорстко взялися за неплатників