Громадяни, які отримали статус ВПО та орендують житло мають змогу отримати допомогу від держави. Про це у соціальній мережі розповіли у виданні "Юридичний радник ВПО". Але чи зможуть вони й надалі отримувати допомогу на проживання?

Допомога призначається внутрішнім переселенцям, у яких власне житло пошкоджене, або знищене повністю. Ступінь пошкодження повинен бути підтверджений документально – дані повинні внестись до Державного реєстру, а факт пошкодження повинен бути підтвердженим органами державного самоврядування.

Допомога ВПО, скріншот: YouTube
Допомога ВПО, скріншот: YouTube

Тобто, якщо житло громадянина зазнало пошкоджень, або було зруйноване внаслідок збройної агресії рф, то:

  • варто внести потрібну інформацію стосовно руйнування до Державного реєстру майна пошкодженого, або знищеного внаслідок бойових дій, актів тероризму та іншого, що спричинене агресією РФ проти України;
  • потрібно оформити довідку внутрішньо переміщених осіб
  • потім варто лише подати відповідні документи для отримання допомоги

Отримання довідки ВПО. Фото: скрін youtube
Отримання довідки ВПО. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
В українців відберуть житло? Як правильно ввести дані про стару квартиру до реєстру Абонентам Київстар та Vodafone дали важливі інструкції: інакше вигідного тарифу не бачити Новий закон про мобілізацію: міністр розповів, як зміняться дії поліції "Гвалтували таких як я": українська трансгендерка вдавала вагітну та ростила бороду, щоб урятуватися від "руського миру"
Показати ще

Як це вплине на виплати

"Право на допомогу на проживання також є у громадян, які раніше користувалися допомогою, але відмовилися від неї, оскільки повернулися на попереднє місце проживання, яке було зруйноване після такого повернення. При цьому, коли призначається допомога, тоді враховуються всі майнові критерії (наприклад, наявність депозитів, купівля авто тощо)" - пояснили в виданні.

Якщо житло було відновлено або ВПО забезпечили житлом, у якому можна проживати, то виплату допомоги припиняють із наступного місяця після отримання документального/офіційного підтвердження цього факту.

Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, від українців приймають заяви на компенсацію за комуналку: хто поверне частину грошей

Раніше наш портал інформував також портал Знай повідомляв, нова допомога від ООН: кого з українців підтримають щомісячними грошовими виплатами

Також портал Знай інформував, переселенцям дають лише 2 місяці: як не втратити останні копійки на життя