Затоплена квартира – не рідкість, особливо в Україні. У таких неприємних ситуаціях важливо знати свої права та правильно діяти. Адвокат Олександр Головченко поділився порадами щодо дій у разі затоплення.

Перший крок – фіксувати факт затоплення. Знімайте фото чи відео з датою події. Ці записи можуть стати важливим доказом у майбутньому, розповідає адвокат у Facebook.

Як діяти якщо затопило квартиру
Як діяти якщо затопило квартиру

Далі, зверніться до ЖЕКу або іншої організації, відповідальної за обслуговування вашого будинку, і складіть акт про заливання квартири. Це документальне підтвердження того, що сталося.

Оцінка збитків – наступний крок. Незалежні експерти допоможуть визначити розмір збитків, що буде важливим доказом у суді.

Популярні новини зараз
Мобілізації не уникнуть: хто в першу чергу піде до ТЦК у квітні Не субсидія і не пільги: українці отримають окрему допомогу на комуналку Вашу квартиру оподаткують по-новому: скільки змусять платити за власне житло Замовив з-за кордону — отримай штраф: українців шокували новими правилами поштових відправлень
Показати ще

Не забувайте з'ясувати, хто є винуватцем затоплення. Це може бути не лише сусід зверху, а й проблеми із трубами, за які відповідає ЖЕК.

Чоловік лагодить водосток / фото: Freepik
Чоловік лагодить водосток / фото: Freepik

Спробуйте вирішити питання мирним шляхом – надішліть заяву на адресу винуватців та запропонуйте врегулювати ситуацію поза судом.

У разі відмови винуватців звертайтесь до суду. Позовна заява за місцем заподіяння шкоди стане наступним кроком на шляху відновлення справедливості. Знання своїх прав та послідовні дії допоможуть вам захистити свої інтереси.