За останніми даними на січень 2024 року, заборгованість житомирян за теплопостачання перевищила 220 мільйонів гривень, а за послуги "Житомирводоканалу" – майже 60 мільйонів гривень.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКореспонденти звернулися до представників комунальних підприємств, щоб розібратися, яким чином вирішуються питання щодо стягнення боргів та чи загрожує відключення послуг неплатникам.
Юрій Сушицький, начальник відділу збуту "Житомиртеплокомуненерго", сказав, що незважаючи на відміну постанови №1405 від 29 грудня 2023 року, відключення боржників залишається можливим за умови, що понад 50% квартир у будинку відключено.
У разі невиплати заборгованості підприємство подає позови до суду, і на даний момент на виконанні перебуває понад 1800 проваджень на суму понад 22 мільйони гривень.
Директор "Житомирводоканалу" Роман Ілик додав, що технічно відключення від водопостачання можливе для будь-якого абонента.
До кінця січня 2024 року заборгованість житомирян перед водоканалом склала майже 60 мільйонів гривень. Відключення від каналізації проводиться дистанційно, але поки що у лютому відключень не планується.
Відключення можуть бути у майбутньому, але нині працюють із боржниками через розсилку повідомлень про борг та судові позови.
З юридичної точки зору після скасування ухвали, підприємства можуть відключати споживачів без рішення суду за умови попередження за 10 днів.
Юрист Роман Гуртовенко зазначив, що компанії мають надсилати попередження, і у разі невиплати через 10 днів мають право на відключення. Проте, всупереч технічній можливості, через обставини війни в країні відключення абонентів поки не проводилися.
Нагадаємо, на українців чекають темні часи: хто з боржників перший у чергу на відключення
Раніше ми писали про те, що в Yasno "розжували" українцям важливе питання