Українцям доведеться поборотись за пенсію, оскільки правила виходу на заслужений відпочинок переглянуть. Ці зміни передбачені Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

З 1 січня 2024 року в Україні підвищили вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію. Так, 60-річний українець може вийти на заслужений відпочинок, маючи щонайменше 31 рік стажу.

ПФУ. Фото: скрін youtube
ПФУ. Фото: скрін youtube

Посилення правил передбачено реформою, запущеною в 2017 році. З того часу вимоги до стажу щорічно підвищуються на 12 місяців. Вже за кілька років українців пускатимуть на пенсію у 60 років лише за умови, що вони набрали щонайменше 35 років стажу.

За даними ПФУ, до початку повномасштабної війни середній стаж українців, які виходять на пенсію, становив 32 роки. Отже, 2024 року більшість громадян не матиме труднощів при виході на заслужений відпочинок. Втім, уже з наступного року низці українців доведеться поборотися за пенсію, адже стажу може не вистачити.

Популярні новини зараз
Українцям дали надію: які комунальні тарифи пообіцяли не чіпати Елітні татусі із синами "раптово" стали інвалідами: викрито схему "ухилення" від ТЦК ПриватБанк скасував плату за важливу послугу: до кінця року не візьмуть жодної копійки Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись
Показати ще

Оформлення пенсії, скріншот: YouTube
Оформлення пенсії, скріншот: YouTube

Як змінюватимуться вимоги для пенсії у 60 років:

  • у 2025 році – мінімум 32 роки стажу;
  • у 2026 році – мінімум 33 роки стажу;
  • у 2027 році – мінімум 34 роки стажу;
  • у 2028 році – мінімум 35 років стажу.

Ті, хто не набере необхідної кількості стажу, буде змушений залишитися на роботі до 63 або 65 років, коли вимоги до стажу трохи пом'якшуються.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, українцям зарахують страховий стаж, придбаний не на роботі: кому і за яких умов.

Також наш портал інформував, високосний рік та призначення пенсії: як може вплинути дата народження на заслужені виплати.

Крім того, ми писали, пенсіонерів можуть позбавляти чесно зароблених виплат: що потрібно робити, щоб не втратити гроші.