Житлова субсидія в Україні – важлива соціальна підтримка, спрямована на полегшення фінансового тягаря при сплаті комунальних послуг. Однак отримання цієї пільги пов'язане з певними правилами та умовами.

Якщо цих умов не дотримуються, громадяни можуть втратити права на субсидію або тимчасово призупинити її отримання. Давайте розберемо, які ситуації можуть призвести до втрати цієї важливої ​​форми державної підтримки та що робити у таких випадках.

Субсидії / фото
Субсидії / фото

Наприклад, якщо заборгованість за комунальні послуги за три місяці перевищує певну суму (у цьому випадку 680 гривень), субсидію можуть призупинити тимчасово. Цю заборгованість слід повністю погасити, щоб відновити право на отримання пільги, або укласти договір про реструктуризацію боргу.

Підставами для скасування субсидії можуть бути різні ситуації:

  1. Зміна місця проживання, оскільки підтримка розраховується за конкретним житлом.
  2. Вказівка ​​недостовірного доходу.
  3. Придбання нерухомості, авто, будівельних матеріалів чи послуг понад 50 000 грн.
  4. Смерть особи, яка отримувала пільги.

Звернення за субсидією. Фото: скрін youtube
Звернення за субсидією. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Покарають навіть тих, хто має бронь або відстрочку: через яку помилку можна стати ухилянтом і отримати штраф Обережно, поставте коробку на місце: українців попередили про небезпечні яйця у супермаркетах ТЦК похвалилися, на скільки мільйонів вдалося "подоїти" ухилянтів Пенсіонери з картками ПриватБанку можуть залишитись без грошей: у чому проблема
Показати ще

Крім того, певні категорії громадян, наприклад, ті, у кого площа житла перевищує встановлені ліміти або хто має автомобіль, випущений менше п'яти років тому (або два і більше автомобіля, випущених менше 15 років тому), можуть бути позбавлені права на субсидію.

Відмова у наданні субсидії можлива, якщо:

  1. Є повнолітній член сім'ї, який не навчається і не працює.
  2. Площа житла перевищує 130 кв. м (для квартир) чи 230 кв. м (для будинків).
  3. Не повернено зайво отримані кошти за субсидією або хтось із членів сім'ї заборгував за аліментами понад 3 місяці.
  4. На рахунку є депозит понад 100 000 грн.