З кінця листопада Україну накрила справжня зимова погода, із снігом, льодом за морозом. Однак новий сезон покладає на плечі комунальників багато додаткових проблем, адже потрібно вчасно розчистити сніг та лід.

Прибирання снігу, скріншот: YouTube
Прибирання снігу, скріншот: YouTube

У холодну пору року, житлово-експлуатаційні контори (ЖЕКи), житлово-будівельні кооперативи (ЖБК) або об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) відповідають за належний стан доріг та тротуарів, що знаходяться на їх балансі.

Однак часто компанії нехтують безпекою мешканців та не розчищають тротуари від снігу та льоду.

Що ж робити в тому випадку, коли під час того, як ви виносили сміття чи поспішали на роботу, впали на лід та травмувалися.

Популярні новини зараз
Воювати підуть майже усі: скільки чоловіків визнають придатними незважаючи на попередні діагнози В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше
Показати ще

Ожеледь, фото Newsroom
Ожеледь, фото Newsroom

Про це розповідає адвокат Олександр Головченко.

Фахівець зазначає про те, що у такому випадку варто викликати швидку та попросити перехожих сфотографувати місце падіння. Якщо це трапилося на очах ваших сусідів, вони в подальшому можуть стати свідками у суді.

В вашій медичній картці повинна бути вказана причина травми, а також варто записати всі данні бригади швидкої, яка вас доставила до лікарні.

Зібравши всі можливі докази, медичні документи та фото, чеки придбаних ліків, вам необхідно відправити перетензію на адресу установи або служби, яка відповідає за ділянку, на якій ви травмувалися.

Прибирання снігу, скріншот: YouTube
Прибирання снігу, скріншот: YouTube

Якщо після цього вам відмовлять у відшкодуванні шкоди, тоді подавайте позов до суду про відшкодування матеріальної та моральної шкоди. При цьому ви звільняєтесь в такому випадку від сплати судового збору.

Нагадаємо, кошти зараховуватимуться на картку раз на місяць: частина українців отримає грошову компенсацію

Раніше ми писали про те, що українців змусять заплатити за сніг: викласти від 1700 гривень

Як повідомляв Знай.ua, сміття вже створює гастропробки: комунальники закликають українців "не годувати унітаз із рук"