З початком "повномасштабки" рівень доходів українців впав. Заробітна плата зазнала змін, і в більшості випадків це не про підвищення.

Кабмін планує підвищити посадові оклади працівників бюджетної галузі вже в наступному році. Це відбудеться через підвищення мінімальної заробітної плати. Про це йдеться в проєкті Постанови, розміщеної для обговорення на сайті Федерації профспілок України.

зарплата, скріншот з відео
зарплата, скріншот з відео

Що пропонують

Пропонується установити, що з 1 січня наступного року, посадові тарифи (оклади) бюджетників розраховуються на основі розміру посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду ЄТС - 3195 грн, а з 1 квітня цей розмір зросте до 3600 грн. Окрім цього, керівники мають встановити ряд доплат, надбавок, премій, які будуть залежати від складності, відповідальності, кваліфікації працівника та умов роботи.

Популярні новини зараз
В Україні індексація пенсій отримала "добро": хто отримає надбавку вже у серпні Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях
Показати ще

Мінімальна зарплата, кадр з відео
Мінімальна зарплата, кадр з відео

Посадові тарифи з 1 грудня 2021 року і по цей час розраховується виходячи з розміру окладу працівника 1-го тарифного розряду. Зараз цей показник дорівнює 2 893 гривні, а мінімальна заробітна плата на рівні 6700 гривень.

"Мінімалка" та зарплата бюджетників, яка закладена в бюджеті на 2024 рік:

1) за місяць: з 1 січня - 7100 грн, з 1 квітня - 8000 грн

2) погодинна оплата: з 1 січня - 42,6 грн, а з 1 квітня - 48 грн.

Нагадаємо, інформаційний портал Знай повідомляв, пенсіонерам розповіли про "плюси" відпустки по догляду за дитиною

Раніше портал Знай інформував, українців змусять заплатити за сніг: викласти від 1700 гривень

Також наш портал повідомляв, пенсіонери з солідним стажем можуть отримувати доплату: від чого залежить розмір