Пенсія розраховується лише за повні місяці роботи, а підвищення пенсії за неповний місяць стажу не буде проводитися.

Розмір основної пенсії може збільшитися, лише у випадку пізнішого виходу на заслужений відпочинок. Про те як нараховується доплата за понаднормовий стаж розповіли в ПФУ.

ПФУ. Фото: скрін youtube
ПФУ. Фото: скрін youtube

Умови надбавки за понаднормовий стаж

Підвищення пенсії можливе лише за деяких умов. Наприклад, за повний місяць страхового стажу починаючи від місяця, коли настає пенсійний вік – виплати можуть піднятися на 1% від мінімальної пенсії за віком.

Популярні новини зараз
Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях Кабачки в сметані будуть кращими за гриби: цей рецепт стане вашим улюбленим на літо Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

На скільки відсотків збільшиться

Тому, якщо громадянин відстрочив собі вихід на пенсію на 1 рік, то виплати можуть збільшитись на 1%. Відповідно, якщо відстрочка відбулась на 2 роки, підвищення буде становити 2%. Статтею 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" визначено, що за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 % розміру пенсії, обчисленої відповідно до Закону, але не більш як на 1 % мінімального розміру пенсії за віком (не більше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність)

ПФУ. Фото: скрін youtube
ПФУ. Фото: скрін youtube

Тобто, виплата пенсії за понаднормовий стаж може підвищитись лише у випадку, коли людина пізніше вийде на пенсію. І чим пізніше, тим більшою буде виплата у порівнянні з початковою сумою.

Нагадаємо, портал Знай інформував, підвищать на сотні, а декому на тисячі гривень: хто в списку на збільшення пенсій

Раніше на порталі Знай повідомлялося, що потрібно українським пенсіонерам, щоб отримати "теплу" субсидію: норми та вимоги

Також, наш портал інформував, українці можуть збільшити розмір пенсії – як це зробити