Українці часто скаржаться на те, що постачальники нараховують суми в комунальних платіжках буквально "з повітря". Споживачам пояснили, чому так може відбуватися.

Про те, як не отримувати драконівські рахунки за світло розповіли у пресслужбі "Yasno".

Лічильник світла, скріншот: YouTube
Лічильник світла, скріншот: YouTube

У компанії зазначають, що постачальник враховує всі дані, які отримує від клієнтів, а також нагадали про необхідність вчасно передавати показання лічильника, а саме за два дні до кінця місяця або не впродовж трьох нового.

Невідповідності між рахунками за комунальні послуги та фактичним споживанням може виникати через те, що споживач не передає показання у визначений час.

Популярні новини зараз
ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць" Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Електролічильник. Фото: скрін youtube
Електролічильник. Фото: скрін youtube

Зокрема, якщо у місяці 31 день, українцям радять вносити показання з 30-го по 3-те число.
В тому випадку, якщо у місяці 30 днів, то фіксувати показання необхідно з 29-го по 3-те. Якщо пропустити ці дати, то нарахують споживання за середніми показниками.

Електролічильник. Фото: скрін youtube
Електролічильник. Фото: скрін youtube

Наприклад, якщо ви внесете дані 28-го числа, то за 28 днів вам буде нарахована сума за фактичними показаннями, а решта днів за у цьому місяці буде розраховуватись за середньодобовим споживанням.
В тому випадку, якщо дані лічильників ви внесете 4-го числа, то вони зарахуються в платіжку наступного місяця.

Якщо ж до вас навідається контролер, то його дані будуть пріорітетнішими за ваші, і саме його показання будуть враховуватися під час формування рахунку.

Нагадаємо, газовики нагадали українцям про важливу процедуру: що потрібно зробити.

Раніше повідомлялося, без довгих черг та зайвих нервів: українцям пояснили як виконати просту процедуру онлайн.

Також, комунальники вимагають платити за гарячу воду навіть при користуванні бойлером: "Творіть неподобство".