В Україні чимало громадян, які той чи інший період свого життя не були офіційно працевлаштовані та не накопичували страховий стаж. Багато й тих, хто через повномасштабну війну втратив роботу і не може працевлаштуватися.

Як виживати цій категорії з приходом старості та чи можна розраховувати хоч на якісь виплати? Про це розповіла голова Мінсоцполітики Оксана Жолнович в інтерв'ю espreso.tv.

ПФУ. Фото: скрін youtube
ПФУ. Фото: скрін youtube

Ті, хто не зміг напрацювати навіть 15 років страхового стажу, не залишаться ні з чим. З 65 років для цієї категорії передбачено соціальну допомогу. Вона фактично є заміною пенсії, яку вони мають права.

"Наступає вона з 65 років, і вона не буде великою, але вона є. Тому ми і соціальна гуманна держава, що платимо навіть тим, хто нічого не вносив у нашу загальну скарбничку. Ми не можемо залишати людей помирати на вулиці. Хоча б і у мінімальному розмірі, але держава про таких людей також дбає", - зазначила чиновниця.

Популярні новини зараз
У київському метро готуються до серйозних змін: українці чекали на це роками По 50 гривень з пенсіонера: абоненти Vodafone скаржаться на безпідставне списання грошей Нові тарифи з 1 березня: українців попередили про подорожчання проїзду у тролейбусах Гороскоп на березень-2024 для всіх знаків Зодіаку: конфлікти Скорпіонів, обман Риб та проблеми Дів
Показати ще

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Водночас Оксана Жолнович закликала українців думати про старість і по можливості сплачувати єдиний соціальний внесок. Працевлаштовані громадяни можуть перевірити, чи сплачує за них роботодавець ЄСВ на сайті ПФУ.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, чому українські пенсіонери позиваються до ПФУ: проблеми із соцвиплатами.

Також наш портал інформував, дохід сім'ї для призначення субсидії: у Пенсійному фонді пояснили як вплине отримання допомоги на виплату.

Крім того, ми писали, робити обов'язково тільки в одному випадку: у ПФУ підказали старим важливий нюанс.