Після повномасштабного вторгнення, українці, які були вимушені покинути свої домівки отримали статус внутрішніх переселенців. Цей статус дозволяє отримувати допомогу від держави.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТа чи оформлюється допомога повторно, якщо українець виїхав за кордон? Про це дали
Згідно з Постановою Кабінету Міністрів номер 332 від 20 березня 2022 року, допомогу призначають на шість місяців внутрішньому переселенцю, який вперше звернувся за призначенням виплати.У цьому твердженні ключовими моментами є звернення за допомогою вперше. Тобто, якщо громадянин раніше отримував виплати, або ж самостійно її скасував, то знову претендувати на її отримання він не може.
Хто може повторно претендувати
Але частина 5 тої ж постанови говорить, що право на допомогу мають особи, які повторно перемістились через російську агресію. Наприклад, особа перемістилася з прифронтового міста, оформила ВПО, але виплати не отримувала. Потім вона повернулася до свого дому, але знову була вимушена переїхати. Тоді це вважається повторним переміщенням та особа у такому разі маж право на отримання допомоги від держави. Але лише в тому разі, якщо першого разу виплати вона не отримувала зовсім.
Відновлення виплат
Людина, яка повернулася з-за кордону відновити таку допомогу права не має. Винятками служать ситуації, які вважатимуться поважними причинами:
-
Особа, яка виїхала на відрядження;
-
Громадянин, який виїхав, задля оздоровлення дітей;
-
Особа, яка виїжджала офіційно на стажування;
-
Виїзд через хворобу.
У такому випадку всі дії повинні підтверджуватися документально.
Нагадаємо, портал Знай інформував, розпочалась реєстрація на гуманітарну допомогу: хто з українців може безкоштовно отримати продукти
Раніше на порталі Знай повідомлялося, це дозволить вберегти пенсію: стареньким дали важливе роз'яснення
Також, наш портал інформував, харчування, одяг і не тільки: з листопада українські малюки отримають важливу допомогу