У 2023 році держава зняла багато обмежень, які стосувалися арештів рахунків та податкових перевірок. Тому українцям варто обачніше ставитися до грошових переказів та не забувати про свої борги, які можуть стягнути через суд.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це
Фінмоніторинг
У кожному банку на вимогу НБУ створено спеціальну службу, яка пильно стежить за операціями своїх клієнтів.
Якщо особа вик використовує картку лише для оплати в супермаркетах та магазина, вона навряд викличе увагу податкової. Однак, якщо людина часто поповнює картковий рахунок готівкою або навпаки – часто знімає готівку, її можуть запідозрити у відмиванні грошей.
У буль-якому разі людину можуть попросити надати документи, що підтверджують походження коштів на рахунках.
"Нетипові операції"
Розробники банків постійно працюють над операціями, які аналізують операції за карткою. Фінустанови намагаються перешкоджати шахрайським схемам. Існує поняття "нетипова операція".
Наприклад, якщо тривалий час кредитна картка використовувалася тільки для розрахунків у торгових мережах, але раптом з неї вирішили зняти велику суму готівки.
Банк заблокує таку операцію до того моменту, поки з'ясує походження цих коштів на рахунку.
Рішення виконавчої служби
Якщо є рішення суду, то рахунки боржника можуть заблокувати до погашення заборгованості.
Банки діляться на тих, хто суворо виконує вказівки виконавчої служби (наприклад, ПриватБанк та Monobank миттєво блокують рахунки), та тих, хто може вибірково блокує картки.
Нагадаємо, про заначку краще забути: експерт розповів про "зимовий" курс долара по 46 грн.
Раніше повідомлялося, "Ніколи не відкривайте тут рахунків!": Клієнтка "Ощадбанку" стверджує, що через 7 років після закриття рахунку їй "навішують" борг.