В Україні існує суттєва дискрімінація у оплаті праці чоловіків і жінок. Уряд вирішив втрутитись в ситуацію, тож Міністерство економіки України розробило стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Про це
"В Україні, згідно з даними Держстату, у 2021 році жінки заробляли в середньому на 18,6% менше, ніж чоловіки. Цей показник суттєво скоротився за останні 7 років – ще у 2015 році він складав 26%", - зауважила Свириденко.
За її словами, прийняття і реалізація Національної стратегії щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року допоможе Уряду вдосконалити законодавство про рівну оплату праці, осучаснити трудове законодавство і прийняти закон "Про працю".
Зокрема, нарешті з’явиться принцип рівної оплати праці за аналогічну роботу або працю рівної цінності, незалежно від гендеру.
Якщо роботодавець буде їх порушувати, працівник зможе відстояти свої права в судовому порядку.
В рамках сттратегії чиновники планують скасувати поділ на батьків-жінок та батьків-чоловіків.
Для цього в державі будуть розвивати систему державних та приватних дитячих садочків.
Достатня кількість дошкільних закладів дасть можливість жінкам з дітьми працювати та виховувати їх одночасно.
В урялі вважають, що така реформа буде сприяти поверненню українок із закордону, які будуть в майбутньому відновоювати економіку після нашої перемоги.
Нагадаємо, не дайте шахраям обвести вас навколо пальця: пункти, які обов'язково повинні бути в договорі оренди
Як повідомляв "Знай.uа", закохані хотіли відсвяткувати заручини на скелях, але лише одна секунда змінила все : "Ми випили..."
Знай.uа писав, копи змусили 13-річну дівчинку "приманити" ґвалтівника, але не змогли її врятувати