Для наших дорогих читачів, які уважно стежать за своїми платіжками з комуналки, є дуже важливі новини. Цього разу ми розповімо вам, що саме зміниться у комунальних тарифах, а також у квитанціях із 1 серпня поточного року.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це стало відомо завдяки інформації від прес-служб компаній-постачальників, а також заяв чиновників.
Нові правила для оплати за світло
Українці адаптуються до підвищення тарифів на електроенергію. Нагадаємо, що з 1 червня за світло населення платить не 1,44 та 1,68 гривні за кіловат, а за єдиним тарифом – 2,64 гривні. Сума у платіжках за електроенергію зросла приблизно на 250 гривень.
Ймовірно, до закінчення наступного опалювального сезону підвищення цін більше не буде. За словами представників НКРЕКG, у майбутньому українцям варто чекати на ціну близько 5,5 гривні за кіловат-годину.
Заощадити на електроенергії українці можуть за допомогою двозонних та тризонних тарифів. У не піковий годинник (з 23:00 вечора до 07:00 ранку) споживання електроенергії обійдеться в рази дешевше через багатотарифний засіб обліку. Тобто основне навантаження на мережу потрібно робити вночі, а вдень економити.
Вартість блакитного палива
Щонайменше до 30 квітня 2024 року ціна на газ для населення від ДК Нафтогаз України залишиться незмінною та становитиме 7,96 грн за куб. м (з ПДВ).
"Ми продовжуємо отримувати багато дзвінків від клієнтів з уточненням, чи підвищуватиметься ціна на газ напередодні наступної зими. Тому ми ще раз наголошуємо, що тариф Фіксований від ДК Нафтогаз України залишається незмінним", - заявив нещодавно голова "Нафтогазу" Олексій Чернишов.
Він також додав, що це рішення було ухвалено з урахуванням військового стану та економічної ситуації в Україні.
Квитанції за воду
У серпні за воду українці платитимуть по-старому. Нагадаємо, що в липні в Україні мали зрости тарифи на постачання та відведення води. Але після гучної заяви Володимира Зеленського НКРЕКУ відмінила власне рішення.
Тарифи на послуги 34 водоканалів з 1 липня 2023 року мали зрости в середньому на 32%. У НКРЕКУ підрахували, що в середньому сума у платіжках за водоспоживання домогосподарством (2-3 особи) могла зрости на 62 грн/міс (з ПДВ).
При цьому тарифи на водоспоживання у містах, які суттєво постраждали внаслідок бойових дій (Харків, Миколаїв та Херсон), мали залишитися незмінними.
Нагадаємо, ще три категорії українців можуть отримати допомогу на оплату комуналки: кому призначать субсидію.
Раніше повідомлялося, що підняття тарифів проблеми не вирішить: "Системно провалили всі комунальні та енергетичні реформи".
Також, є на воду, значить - на газ не буде? Українцям відповіли, на які комунальні послуги надають субсидії.