Нещодавно в Україні підняли тарифи на електроенергію, але споживачам заявляють, що ця ціна все ще залишається низькою та не відповідає реальності.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДиректор компанії Yasno Сергій Коваленко запевняє, що новий тариф дозволить зменшити фінансове навантаження на державну генерацію, проте постачальники від цього не заробляють.
За його словами, зараз українці недоплачують майже половину реальної суми, яка має бути у платіжках. Тобто тариф має бути на рівні 5,44 грн за кіловат-годину, а не 2,64 грн.
"Саме 5 грн 44 коп. за кіловат∙годину витрачає постачальник, щоб та забезпечити електроенергією побутового клієнта. При цьому населення купує електроенергію у постачальника за набагато нижчим регульованим тарифом – 1,44/1,69 грн до 1 червня і 2,64 грн зараз", - зазначив Коваленко.
Решту суми покривають державні компанії "Енергоатом" та "Укргідроенерго", але до підвищення тарифу вони компенсували ще більше - близько 3,76 грн з кіловат-години, тобто близько 140 млрд грн на рік.
"Зміна тарифу зменшить фінансове навантаження на державну генерацію. Постачальники більше доходу від цього не будуть мати, лише частину яку сплачувала держава тепер потрібно буде збирати з населення", - заявив директор Yasno.
Також він порадив українцям скористатися субсидією чи пільгою, якщо їхні витрати на ЖКГ перевищують 15% доходу, що дозволить трохи заощадити.
Нагадаємо, комуналка під час війни: чи потрібно платити, якщо ви знаходитесь в іншій країні