З настанням літа ціни на продукти в Україні мають знизитися, за прогнозом багатьох експертів. Стало відомо, що і коли подешевшає.

Так, аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка повідомив, що вартість овочів впаде на початку червня мінімум на 20-25%. Це пов'язано з тим, що на ринку збільшується пропозиція.

"Щодо молочних продуктів, ціни також можуть знизитися на 5-10%. У теплий період відбувається збільшення пропозиції сировини-молока від виробника", - додав він.

Молочка, фото: Знай.ua
Молочка, фото: Знай.ua

Окрім того, яйця теж потроху дешевшають, а до середини літа їхня ціна впаде ще на 10%, оскільки господарства відновлюються, нарощують поголів'я курей, а витрати електроенергії при цьому зменшуються. Однак із м'ясом зовсім інша ситуація, вчені Інституту аграрної економіки не очікують суттєвого зниження цін цього літа.

Популярні новини зараз
Романенко застеріг владу від наближення поразки: "Закінчити, як УНР у 1919 році" Безкоштовні дрова для населення: хто зможе отримати в 2023 році Українським сім'ям виплатять по 1000 доларів: хто та як може подати заявку на допомогу Війна не буде тривати довго: Буданов назвав причину
Показати ще

"Влітку 2023 року можливе незначне зниження цін у діапазоні 3-5% на м'ясо птиці та свинину, що зумовлено сезонним збільшенням пропозиції", - розповіли українцям.

На ціноутворення даних товарів зараз впливають відразу декілька чинників - економічна ситуація (рівень інфляції), обсяги експорту (імпорту), і навіть динаміка ціни корми.

Супермаркет, каса: фото Знай.ua
Супермаркет, каса: фото Знай.ua

Нагадаємо, суми в платіжках можуть бути меншими: що робити, щоб не віддавати за електроенергію півзарплати

Раніше ми писали про те, що банки та обмінники не хочуть приймати купюри і беруть комісію: "Забули, що йде війна"

Як повідомляв Знай.ua, переселенцям дадуть другий шанс: як отримати ваучер