Українцям у деяких випадках можуть цілком законно не виплачувати лікарняні. Про це повідомили у пресслужбі Пенсійного фонду України.

Українці не мають права на лікарняні виплати, якщо підприємство, на якому вони працюють, перебувати у простій.

Лікарняні. Фото: скрін youtube
Лікарняні. Фото: скрін youtube

У Пенсійному фонді наголосили, що допомога з тимчасової непрацездатності виплачується як повна чи часткова компенсація втрати зарплати.

Якщо ж підприємство перебуває у простої, не з вини співробітника, то працівникам виплачується зарплата у розмірі не менше ніж дві третини тарифної ставки встановленого окладу. Відтак співробітники не мають права на лікарняні виплати, адже втрата заробітної плати не відбувається.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 25 вересня - 1 жовтня для всіх знаків Зодіаку: перешкоди Левів, помилка Скорпіонів та пауза Риб Клієнт "Привату" виявив борг на картці без кредитного ліміту: з'явився містичним чином Україна забороняє польські товари: які продукти ми більше не побачимо на прилавках Переселенцям вирішили підняти виплати, але пощастить не всім: хто отримуватиме більше
Показати ще

ПФУ. Фото: скрін youtube
ПФУ. Фото: скрін youtube

"Крім того, у разі настання страхового випадку в період перебування працівника у простій, втрати заробітної плати не відбувається, тому провадити виплату допомоги з тимчасової непрацездатності як компенсацію втраченого заробітку немає підстав", - пояснили у ПФУ.

Раніше портал Знай повідомляв, 5000 грн щомісяця: в Україні запроваджують спеціальні пенсії, хто може претендувати на виплати.

Також наш портал інформував, не пропустіть ці 30 днів: у ПФУ готові позбавляти українців субсидій, список тих, хто в небезпеці.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, "Хочу за дружину і за сестру": у ПФУ розповіли, як внести добровільні внески одразу за кількох осіб.