Національний банк поступово зніматиме обмеження, які діють на валютному ринку, і це може призвести до зростання курсу американської валюти. Втім, очікуються такі коливання у 2024 році. Таким прогнозом поділився директор з інвестицій та голова департаменту R&D у Capital Times Артем Щербина під час конференції з інвестицій Invest Talk Summit.

Експерт очікує, що за підсумками наступного року курс долара підскочить до 43 гривень. За його словами, на курс національної валюти впливатиме три основні фактори, один з головних - регулювання ринку Національним банком.

Валюта. Фото: скрін youtube
Валюта. Фото: скрін youtube

Так, Артем Щербина зазначив, що вже до кінця року регулятор введе продаж безготівкової валюти за ринковим курсом, знизить облікову ставку до діапазону 20-23% річних та дасть "зелене світло" юридичним особам на обслуговування боргових зобов'язань у валюті.

Експерт наголосив, що обмеження на валютному ринку були дуже довго і неможливо передбачити, як він відреагує, коли їх буде знято.

Популярні новини зараз
"Київстар" роздає абонентам додаткові гроші на мобільний рахунок: хто може отримати Таргани більше до вас не сунуться: 3 способи назавжди позбавитися проблеми Від 3000 до 6000 гривень у вас у кишені, якщо знайшли ці монети: у чому їхня особливість Українцям назвали суми майбутніх пенсій: із мінімальною та середньою зарплатою
Показати ще

Обмін валют, фото знай.uа
Обмін валют, фото знай.uа

"Поки ми знаходимося в лещатах, але зняття обмежень впливатиме на валютний ринок. Дуже довго у нас були обмеження і ми не знаємо як він відреагує, коли вони будуть зняті, яким буде попит на валюту", - зазначив Щербіна.

Раніше портал Знай повідомляв, як зміниться курс долара протягом літа: аналітик дав обнадійливий прогноз.

Також наш портал інформував, українці не можуть обміняти долари – обмінники та банки не приймають валюту: у чому річ.

Крім того, ми писали, в Україні найближчим часом різко зросте попит на долар: причини і яким буде курс.