Незважаючи на те, що весною минулого року закрилося досить багато компанії, які залишили своїх працівників безробітними, майже через півтора роки економіка країни змогла трохи стабілізуватися та навіть перевищити минулорічні показники середньої заробітної плати по Україні.

Гроші, скріншот з відео "Youtube"
Гроші, скріншот з відео "Youtube"

Пенсійний фонд України затвердив показник середньої заробітної плати за перший квартал 2023 року.
Показник середньої заробітної плати враховують при розрахунку пенсій, відповідно до закону "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Гроші, виплати. Фото: скриншот Youtube
Гроші, виплати. Фото: скриншот Youtube

За даними ПФУ, середня зарплата склала:

  • січень — 12 644,98 гривень;
  • лютий — 12 794,11 гривень;
  • березень — 13 423,28 гривень.

Таким чином, у порівнянні з березнем 2022 року зарплата зросла на 3,1%. Рік тому вона становила 13 016,16 гривень.

Гроші. Фото: Youtube
Гроші. Фото: Youtube

Популярні новини зараз
Ніколи не пийте так каву, якщо не хочете проблем: експерт розчарував усіх любителів напою Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку
Показати ще

"До зазначеної інформації, зокрема, належать дані звітності страхувальників про заробітну плату (дохід), на яку нараховується єдиний внесок, та середньооблікову чисельність штатних працівників, зайнятих на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності", — сказано у повідомленні.

У ПФУ зазначають, що розрахунок показників середньої заробітної плати (доходу) в Україні здійснюється за інформацією Державної податкової служби.

Та незважаючи на підвищення заробітної плати в Україні зросла річна інфляція яка у березні становила 21,3%, що означає падіння реальної зарплати приблизно на 18%.

Нагадаємо, як не залишитись без пенсії: у ПФУ пояснили, кому таке загрожує

Раніше ми повідомляли, які грошові надходження не врахують при нарахуванні субсидії: у ПФУ відповіли.

Також "Знай.ua" інформував, гроші надходять: Пенсійний фонд зробив важливу заяву щодо виплат.