Після ухвалення рішення НКРЕКУ щодо підвищення тарифів на розподіл електричної енергії для більшості обленерго, тарифи на електроенергію для населення зростуть.

Відповідне рішення ухвалено на засіданні 23 травня 2023 року, запис якого є на платформі Youtube.

Тарифи на світло, скріншот: Facebook
Тарифи на світло, скріншот: Facebook

Згідно з рішенням, тарифи для обленерго зростуть залежно від "класу напруги" в діапазоні від 7 до 34 відсотків, починаючи з червня. З наступного місяця, після цієї зміни, з липня, розцінки знову змінять — на 23% у середньому.

Це рішення стане підставою для зміни тарифів для населення, які, варто нагадати, закінчуються 31 травня.

Популярні новини зараз
Таргани більше до вас не сунуться: 3 способи назавжди позбавитися проблеми Від 3000 до 6000 гривень у вас у кишені, якщо знайшли ці монети: у чому їхня особливість Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон Українцям назвали суми майбутніх пенсій: із мінімальною та середньою зарплатою
Показати ще

Ті варіанти, які розглядаються протягом тривалих місяців, можна назвати "помірними", оскільки значного підвищення тарифів не станеться. Максимум ціна зросте вдвічі — 2,4 грн та 2,8 грн за 1 кВт-год відповідно. Або ж інший варіант — 2 та 2,4 грн за 1 кВт-год.

Значного тиску на сімейний бюджет українці з низьким рівнем доходів від підвищення тарифів на електроенергію відчути не зможуть, бо держава забезпечить їхню підтримку шляхом надання субсидій та реалізації енергоефективних заходів.

"У тому числі, і за рахунок субсидій, і завдяки заходам з енергоефективності", - заявив голова комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Нагадаємо, починайте відкладати: тарифи на світ хочуть підвищити більш ніж утричі

Як повідомляв "Знай.ua", "Укренерго" дав пораду, як заощадити на оплаті за світло : "Дай відпочити"

Знай.ua писав, українців переконують, що без підвищення тарифів не обійтися : "Необхідно підняти"