Українці, які опинилися у скрутному фінансовому становищі або взагалі втратили доходи, можуть претендувати на отримання соцдопомоги від государева. Не слід забувати, що українці також можуть отримати ще й гуманітарну допомогу.

Головний юрист Павлоградського центру з надання безкоштовної правової допомоги Галина Нікоз розповіла, які документи потрібно подати, щоб отримати дані виплати.

Про це пише портал "На пенсії".

Гуманітарна допомога. Фото: скрін youtube
Гуманітарна допомога. Фото: скрін youtube

Українці мають звернутися до уповноваженого органу з документами, що підтверджують статус малозабезпеченої родини. Допомога може бути призначена на 6 місяців із можливістю продовження, якщо ви відповідаєте певним вимогам.

Популярні новини зараз
Про штраф ТЦК розповість мобільний додаток: що вигадали для ухилянтів За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші Забудете це вписати - не мрійте про субсидію: ПФУ нагадав про важливий нюанс Пенсіонерам додадуть 600 гривень: як оформити надбавку
Показати ще

Важливо знати, що виплати продовжуються на період воєнного стану та ще один місяць після його припинення, якщо ви не звернулися до уповноваженого органу.

Не слід забувати, що подати необхідні документи потрібно протягом 1 місяця після припинення/скасування військового стану.

Соцдопомога. Фото: скриншот з відео
Соцдопомога. Фото: скриншот з відео

Які документи потрібні сім'ї

Для отримання допомоги малозабезпеченим сім'ям слід звернутися за місцем зареєстрованого чи фактичного проживання до органу соціального захисту населення, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади, або центру надання адміністративних послуг.

Виплата соцдопомоги. Фото: скрін youtube
Виплата соцдопомоги. Фото: скрін youtube

Необхідно підготувати такі документи:

- заява встановленої форми;

- декларацію про доходи та майнове становище;

- паспорт заявника;

- довідку про доходи або пояснення про їх походження (щодо доходів, інформація про які відсутня та не може бути отримана на запит);

- довідку про взяття на облік ВПО (для переселенців);

- довідку про безпосередню участь особи в АТО, у здійсненні заходів щодо забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях (за наявності);

- посвідчення учасника бойових дій (за наявності).

Отримання соцдопомоги, кадр з відео
Отримання соцдопомоги, кадр з відео

Як виплачують державну допомогу під час війни?

За бажанням малозабезпечені сім'ї можуть отримувати виплати переказом на банківський рахунок або доставкою по Укрпошті. У разі, якщо банк, який виплачував допомогу, припинив працювати в умовах військового стану, допомога буде перерахована в АТ "Ощадбанк", про що отримувача буде повідомлено органами соціального захисту.

Якщо особа змінила місце проживання після виплати допомоги через Укрпошту в умовах війни, вона може отримати кошти шляхом:

- грошовим переказом через Ощадбанк без відкриття банківського рахунку (після погодження з органом соціального захисту населення);

- у відділенні Укрпошти за новим місцем перебування (після погодження з Укрпоштою за номером 0800300545).

Ощадбанк, скріншот: YouTube
Ощадбанк, скріншот: YouTube

Скільки виплачують українцям?

На сьогодні розмір прожиткового мінімуму становить 2589 грн. на одну особу. Отже, у 2023 році незаможним буде нараховано такі виплати:

- для працездатних – 1207 грн;

- для непрацюючих та осіб з інвалідністю – 2093 грн;

- для дітей до 6 років – 2953 грн;

- для дітей до 18 років – 3682 грн;

- для дітей віком до 23 років (за умови навчання) – 3489 грн.

Нагадаємо, прощайтеся з думками про ремонт: в Україні стало складніше отримати соцдопомогу, кого торкнуться зміни.

Раніше повідомлялося, що українцям дозволили отримувати екстрену соціальну допомогу: хто перший у черзі на виплати.

Також, Андрусів знайшов гроші на доплати ЗСУ: "Моршинська", "Київстар" та helsi.me все ще належать олігарху Фрідману.