Українська влада хоче скасувати низку пільг для фізичних осіб-підприємців, серед яких скасування пільги для підприємців ІІІ групи та деякі пільги для ФОПів І та II груп.

Зазначимо, до цього під час воєнного стану були впровадженні певні пільги для платників податків. Наприклад, єдиний податок був добровільним до сплати. Тепер його також хочуть зробити обов'язковим. Відповідний законопроєкт внесений на розгляд Верховної Ради.

Українки підприємиці. Фото: Youtube
Українки підприємиці. Фото: Youtube

Які ще зміни передбачені в документі з липня:

  • повертається штраф за невидачу чека в розмірі 100% – 150% від суми придбаного товару без видачі чека;
  • повернуться планові перевірки – а отже ті, хто працює без офіційного оформлення й не сплачує податки, будуть вимушені сплатити штраф;
  • скасують пільгу 2% для ФОПів 3 групи – підприємці, які перебувають на даній ставці автоматично переводяться на ту групу та ставку, з якої перейшли на 2%.

Які податки зараз платять підприємці

Податки в Україні, кадр з відео
Податки в Україні, кадр з відео

Популярні новини зараз
"ПриватБанк" почне знімати до 225 гривень щомісяця із клієнтів: кого торкнеться з 1 червня Місячний запас продуктів: українцям роздають нову гуманітарну допомогу, хто може отримати У мережі випливли унікальні кадри Олени Зеленської, які раніше були знищені: такими їх давно не бачили Була відомою українською телеведучою, а тепер риє могили в ЄС: що сталося з Литвин-Комаровською
Показати ще

ФОП І групи: ЄСВ – 1 474 гривні; єдиний податок – 268,4 гривні;

ФОП ІІ групи: ЄСВ – 1 474 гривні; єдиний податок – 1 340 гривень;

ФОП ІІІ групи:ЄСВ – 1 474 гривні; єдиний податок – 5% від доходу, або 3%, якщо додатково сплачує ПДВ.

Нагадаємо, ми писали, що безкоштовна комуналка: хто має право на соціальну пільгу.

Як повідомляв "Знай.ua" киянам пропонують послуги безкоштовного соціального таксі: хто та як може скористатися.

Також "Знай.ua" інформував, українським пенсіонерам додадуть до виплат від 400 до 800 гривень: індексація тут ні до чого.