Українські обмінники відмовляють клієнтам щодо обміну американської валюти. Чому не приймають доларові купюри і що робити у такій ситуації, розповіли у Національному банку України.

Обмінники відмовляються приймати як пошкоджені, і застарілі банкноти долара. Щоб обміняти таку купюру, необхідно звертатися до банку, який відправить її за кордон банку-кореспонденту та проведе заміну.

Валюта. Фото: скрін youtube
Валюта. Фото: скрін youtube

Відмовити в обміні доларів можуть у кількох випадках:

  • якщо купюра має одразу кілька пошкоджень;
  • якщо купюра значно зношена;
  • якщо купюра порвана;
  • якщо на купюрі є плями фарби.

Обмін валют. Фото: Youtube
Обмін валют. Фото: Youtube

Популярні новини зараз
Попит та ціни різко впали: українці не готові платити шалені гроші за полуницю, продавці у розпачі "Містер Сидр" вбив вже три десятки росіян: вони вирішили добитися фестивалем напою Перетрусіть скарбнички: дві копійки, за які можна отримати шалені гроші Гороскоп на тиждень 5-11 червня для всіх знаків Зодіаку: грошовий ризик Риб, обман Скорпіонів та занепокоєння Тельців
Показати ще

При цьому послуга обміну доларів у іноземних банках є платною. Розмір комісії може коливатися від 5 до 50%, залежно від пошкодження та зношеності купюри.

У Національному банку зазначають, що отримують від громадян багато запитів та скарг через те, що банки не приймають зношені та пошкоджені доларові банкноти для здійснення валютно-обмінних операцій.

Варто нагадати, що за прогнозами експертів курс долара в травні "стрибатиме", проте суттєвого знецінення національної валюти не прогнозується.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, в Україні найближчим часом різко зросте попит на долар: причини та яким буде курс.

Також наш портал інформував, з доларами розпочнеться справжній квест: ПриватБанк видає непридатні купюри, які підлягають інкасо.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, чи доведеться віддавати по 50 за долар? Українцям розповіли, яким буде курс валют найближчим часом.