В Україні триває повномасштабна війна, і у багатьох громадян залишаються активні кредити. Як можуть покарати у разі прострочення зобов'язань щодо кредиту, розповіли у пресслужбі Офісу уповноваженого з прав людини Верховної Ради.

У зв'язку з початком повномасштабної війни багато українців, які мали активні кредити, втратили можливість виконувати свої зобов'язання перед кредитором. Якщо раніше за невчасне внесення платежу карали штрафами чи пенею, то період військового становища діють інші правила.

Кредит, скріншот: YouTube
Кредит, скріншот: YouTube

Так, Офіс Омбудсмана зазначає, що українці не несуть відповідальності перед фінансовою чи кредитною установою, якщо прострочать зобов'язання за кредитом.

Зокрема, якщо за прострочення кредиту не нараховуються штрафні санкції, які прописані у кредитному договорі. Також кредитор не має права піднімати процентну ставку, якщо не виконуються зобов'язання щодо кредиту. За винятком, коли договір передбачає встановлення процентної ставки, що змінюється.

Популярні новини зараз
Виплати 1200 та 2200 гривень: хто може розраховувати на підтримку від держави Гороскоп на тиждень 5-11 червня для всіх знаків Зодіаку: грошовий ризик Риб, обман Скорпіонів та занепокоєння Тельців Нові пенсії виплатять одразу за три місяці, кого торкнеться підвищення до 1200 грн Просто покладіть це в лунку і капуста буде, як з картинки: здоровий та великий урожай забезпечено
Показати ще

Кредити. Фото: скриншот Youtube-відео
Кредити. Фото: скриншот Youtube-відео

Якщо з 24 лютого 2022 року було нараховано якісь штрафи або інші платежі за прострочення за кредитом, вони підлягають списанню.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, українським бюджетникам планують підвищити заробітну плату: отримають не всі.

Також наш портал інформував, що українців можуть позбавити пенсії після перевірки: на яких підставах.

Крім того, ми писали, українцям розповіли важливі нюанси під час отримання компенсації за житло.