Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), виходячи з певних цілей, включаючи забезпечення проведення зеленої трансформації енергетики, зробила щось, що допоможе українцям заробити.

Там надали і побутовим, і непобутовим споживачам право на продаж електроенергії, яку вони виробили своїми генеруючими установками або установками зберігання енергії будь-якому постачальнику за вільним договором та договірною ціною.

Відключення електроенергії. Фото: скриншот Youtube
Відключення електроенергії. Фото: скриншот Youtube

Рішення НКРЕКУ щодо надання права на продаж власної електроенергії споживачам є важливим кроком у розвитку конкуренції на роздрібному ринку електричної енергії та відкриває нові можливості розвитку генерації електроенергії з використанням відновлюваних джерел енергії.

Тепер будь-який споживач електричної енергії може стати так званим "виробником" і продавати її іншим споживачам, що створює нові можливості для зменшення залежності від централізованого енергопостачання та сприяє зростанню кількості встановлених установок, що генерують, на основі відновлюваних джерел енергії.

Популярні новини зараз
В Україні з червня підняли тариф на електроенергію: кому доведеться "відвалити" на півтисячі більше Чекає небезпека: до чого готуватися вже 7 червня "Відкосити тепер не вдасться": з 1 червня запрацюють жорсткі правила мобілізації Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"
Показати ще

Електроенергія, тарифи - фото Знай.ua
Електроенергія, тарифи - фото Знай.ua

Крім того, відкриття ринку для продажу власної електроенергії сприятиме зниженню витрат на електроенергію для побутових та непобутових споживачів, а також стимулюватиме розвиток технологій з виробництва та зберігання енергії.

Нагадаємо, в Україні почнуть ремонтувати АЕС: чи чекати відключень світла

Як повідомляв "Знай.uа", що буде з економікою, цінами та комуналкою після закінчення війни: у НБУ склали прогноз

Знай.ua писав, електроенергія для населення: у Раді пропонують підвищити тарифи лише для однієї категорії українців