У ПФУ поцікавилися якими документами підтверджується захворювання тяжко хворої дитини, після чого матері надається дострокова пенсія.

Матері, які виховали тяжко хворих дітей (яким не встановлено інвалідність) до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення віку 50 років та за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу. Такі норми, пояснює ПФУ, встановлено у статті 115 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

людина з інвалідністю, pxhere
людина з інвалідністю, pxhere

Визначення терміну "тяжко хвора дитина, якій не встановлено інвалідність" надано у ст. 1 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

До числа таких дітей належать діти, яким не встановлено інвалідність, хворі на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, діти, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, паліативної допомоги.

Популярні новини зараз
"Мобільне рабство": абоненти Vodafone не витримують систематичного подорожчання послуг В Україні пенсіонерам роздають по 600 гривень: як забрати заслужені гроші Зняти гроші з карти буде неможливо: ПриватБанк вводить важливе оновлення з 1 червня Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"
Показати ще

Пенсія для батків з особливими потребами
Пенсія для батків з особливими потребами

Наявність такого захворювання підтверджується довідкою медичного закладу про захворювання, що мало місце до шестирічного віку.

Нагадаємо, ми писали, що є 9 причин, через які українці не зможуть отримати субсидію: варто перевірити.

Як повідомляв "Знай.ua" з доларами розпочнеться справжній квест: ПриватБанк видає непридатні купюри, які підлягають інкасо.

Також "Знай.ua" інформував, що дешевше 100 гривень не знайдете: у "Київстар" розповіли, як можна заощадити на мобільному зв'язку.