14 квітня в Україні офіційно завершився опалювальний сезон. З 1 травня почали нараховувати субсидії на неопалювальний сезон.

Зазвичай в розрахунках при призначенні субсидії використовуються доходи III-IV кварталів попереднього календарного року.

Оформлення субсидії, скріншот: YouTube
Оформлення субсидії, скріншот: YouTube

Однак для пенсіонерів ситуація трохи інша — в перерахунках вже врахували останнє березневе підвищення пенсії.

Якщо звернення по субсидію буде пізніше початку неопалювального сезону, то враховуватиметься сума доходів за два квартали, що передують місяцю звернення.

Популярні новини зараз
"Містер Сидр" вбив вже три десятки росіян: вони вирішили добитися фестивалем напою Пенсіонерам виплатять більше 500 гривень надбавки Чекає небезпека: до чого готуватися вже 7 червня Гороскоп на тиждень 5-11 червня для всіх знаків Зодіаку: грошовий ризик Риб, обман Скорпіонів та занепокоєння Тельців
Показати ще

Для пенсіонерів враховується місяць, що йде попереду за один від місяця звернення (наприклад, при зверненні у серпні — сума пенсії червня).

При подачі документів на отримання субсидії на опалювальний сезон, враховують прибутки за I-II квартали поточного календарного року.

Субсидії. Фото: скриншот з відео
Субсидії. Фото: скриншот з відео

Отримувати субсидію мають право ті, в кого в платіжках нараховують сумі більшу за обов’язковий платіж.

Він залежить від доходу сім’ї — визначається середньомісячний дохід на одну особу і за формулою ділиться на прожитковий мінімум (2589 грн), потім на 2 і множиться на 15%. Число у відсотках треба помножити на загальний сімейний дохід за місяць.

Якщо комуналка більша за цю суму — ви можете претендувати на субсидію.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, в Україні, незважаючи на "обіцянки", зросли ціни на комуналку – за що тепер платити дорожче.

Також наш портал інформував, субсидія та авто: українцям підказали, як не втратити допомогу на оплату комуналки.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, впливатиме на розмір пенсії: у ПФУ пояснили можливі зміни щодо добровільних внесків.