В Україні є різні види пенсійних виплат, одна з яких пенсія у зв’язку з втратою годувальника. Пенсійний фонд України пояснив, як її нараховують на родину з трьома дітьми.

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, якщо годувальник на день смерті набув необхідний страховий стаж тривалістю від 1 до 15 років в залежності від віку годувальника на час смерті.

Втрата годувальника: джерело YouTube
Втрата годувальника: джерело YouTube

Дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника на двох і більше дітей це 100 відсотків розміру пенсії за віком померлого годувальника.

Популярні новини зараз
Українці обурилася відсутністю зв'язку від "Київстару": "Безсовісні, неможливо поговорити" Платити за повітря більше не доведеться: Рада готує новий закон ПриватБанк почав блокувати карти всім без розбору, клієнти розгублені: "Тупо і без пояснень" По 4000 гривень щомісяця: хто з українців отримає додаткову фінансову підтримку
Показати ще

Водночас, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексацій та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, окрім пенсій за особливі заслуги перед Україною і щомісячною доплатою до пенсії у зв’язку з втратою годувальника членам родин шахтарів, смерть яких настала через нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання) не сягає на трьох і більше членів сім’ї — 150% прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, таким особам надається щомісячна державна допомога до пенсії у сумі, якої не вистачає до вказаних розмірів (постанова Кабінету Міністрів від 26.03.2008 № 256 “Деякі питання пенсійного забезпечення громадян”).

Втрата годувальника: джерело YouTube
Втрата годувальника: джерело YouTube

Отже, розмір пенсійної виплати на 3-х дітей не може бути менше 3 139,50 грн (2093 грн х 150 %, де 2093 – розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність) на місяць.

Родини що отримують пенсійні виплати менше зазначеної суми мають право на додаткову допомогу від держави.

Нагадаємо, ми раніше писали на підвищення можна не сподіватися: у ПФУ розповіли, кому із працюючих пенсіонерів не перерахують виплати

Як повідомляв портал "Знай.ua", головне встигнути: мільйони українців з 1 травня можуть втратити субсидії

Також "Знай.ua" писав, що пенсіонери отримають 1000 гривень доплати: хто може розраховувати