Багато експертів вже висунули свої прогнози щодо того, якими будуть споживчі ціни до кінця 2023 року, а тепер свою думку висловили підприємці.

Як йдеться у звіті Національного банку "Ділові очікування підприємств України" за І квартал поточного року, очікування щодо зростання споживчих цін є досить негативними. Підприємці вважають, що вони наступні 12 місяців зафіксуються на рівні 20,7%. Водночас у бізнесу покращали інфляційні настрої.

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

У звіті зазначили, що є декілька факторів, які сприяють зростанню цін на харчові продукти.

З найвпливовіших залишаються воєнні дії, згідно з вибором 88,4% опитаного бізнесу. Також свою роль відіграє курс гривні до долара, а також витрати на виробництво, ціни на світових ринках та доходи українців.

Популярні новини зараз
Приємний бонус до зарплати: ПриватБанк роздасть по 2000 гривень, як отримати Після підвищення тарифів на світло українцям зробили термінове нагадування: залишився день Гороскоп на червень-2023 для всіх знаків Зодіаку: неприємності у Риб, помста для Стрільців та радісна подія Тельців Була відомою українською телеведучою, а тепер риє могили в ЄС: що сталося з Литвин-Комаровською
Показати ще

Причини зростання цін, дані Нацбанку
Причини зростання цін, дані Нацбанку

Бізнес очікував, що в останньому кварталі 2022 року інфляція становитиме 23,3%, у ІІІ кварталі – 25,2%, у ІІ кварталі – 21,7%, у І кварталі – 8,7%. Тепер більшість підприємців вважають, що інфляція буде на рівні до 20%, а деякі очікують інфляцію понад 30%.