Скільки мали додати під час березневої індексації? Таке питання ставлять ті пенсіонери, хто отримав неочікувано мало.

Родина українців звернулися з питанням щодо березневої індексації пенсії. Обидва члени родини, крім пенсійних виплат, отримують за рішенням суду щомісячну доплату 13 400 гривень за проживання в зоні радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи. Про це розповідає тематичний сайт "На пенсії".

Виплати. Фото: скриншот Youtube
Виплати. Фото: скриншот Youtube

У зв’язку з катастрофою на ЧАЕС маю І групу інвалідності та отримую пенсію в розмірі 7181 гривні. Ще мені доплачують за проживання у зоні радіоактивного забруднення. Загальний розмір пенсії в лютому складав 20 581 грн. В березні пенсію збільшили всього на 349 гривень (до 20 930 гривень). Але, за моїми підрахунками, індексація мала бути набагато більшою, — запитує Ганна Григорівна з Ровенщини.

Відповісти на хвилююче питання взявся експерт з пенсійних виплат Сергій Коробкін. Він зазначив, річ у тому, що індексація проводиться в межах максимального розміру пенсії. За законом, пенсійна виплата обмежується 10 прожитковими мінімумами. Тобто загальний щомісячний розмір пенсії не може бути більшим, ніж 20 930 гривень.

Популярні новини зараз
У Києві люди загинули просто на вулиці через зачинене укриття: "Поки стукали, якраз прилетіло" "Мобільне рабство": абоненти Vodafone не витримують систематичного подорожчання послуг "ПриватБанк" почне знімати до 225 гривень щомісяця із клієнтів: кого торкнеться з 1 червня Місячний запас продуктів: українцям роздають нову гуманітарну допомогу, хто може отримати
Показати ще

Пенсія. Фото: скрін youtube
Пенсія. Фото: скрін youtube

В результаті березневої індексації ваша пенсія досягла цієї межи. Імовірно, надбавка мала б бути значно вищою, але додати більше, ніж 349 гривень, у цьому разі не змогли, оскільки діє обмеження. — зазначає експерт.

Нагадаємо, ми писали, що українцям спростять оформлення житлової субсидії: до яких змін потрібно готуватись.

Як повідомляв "Знай.ua", частина українців може розраховувати на зниження пенсійного віку, кому доступний привілей.

Також "Знай.ua" інформував, хто з українців може записатися в електронну чергу для перетину кордону: важливі нюанси та інструкція.