Для всіх наших дорогих читачів, які стосуються отримання пенсійних виплат, є дуже важливі новини. Справа в тому, що багатьох громадян цікавить питання, чому деяким пенсіонерам не перераховують виплати за стажем.

На це питання є відповідь у експертів з пенсійних питань видання "На пенсії".

Оформлення пенсій, фото: Знай.ua
Оформлення пенсій, фото: Знай.ua

Справа в тому, що українець із Полтавської області, який працював після призначення пенсії, вирішив поставити відповідне питання: "Я пішов на пенсію за віком у 2015 році, маючи 40 років стажу. Після цього продовжував працювати ще шість років. Запитав у місцевому Пенсійному фонді , чи маю право подати заяву на перерахунок пенсії, але мені відмовили.

Автору питання Володимиру Яковенко надали відповідь, що людина, яка працювала після призначення пенсії, має право на перерахунок кожні два роки. Це передбачено частиною 4 статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Популярні новини зараз
Черешня та полуниця стануть доступними для пересічних українців: коли чекати адекватних цін Гороскоп на червень-2023 для всіх знаків Зодіаку: неприємності у Риб, помста для Стрільців та радісна подія Тельців По 4000 гривень щомісяця: хто з українців отримає додаткову фінансову підтримку Зняти гроші з карти буде неможливо: ПриватБанк вводить важливе оновлення з 1 червня
Показати ще

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Також експерти зазначили, що зазвичай, щоб зробити перерахунок пенсії за стажем, потрібно написати відповідну заяву. Це можна зробити не раніше ніж через 2 роки з моменту призначення або останнього перерахунку пенсії.

Проте у 2017 році до законодавства було внесено зміни, згідно з якими заяву можна не писати.

У березні щороку Пенсійний фонд перевіряє право працюючих людей на відповідний перерахунок пенсії та робить його автоматично з 1 квітня, навіть якщо заява не надавалася.

Отже, якщо ви продовжували працювати і раніше не зверталися за перерахунком, то його могли робити автоматично у 2018-му, 2020-му та 2022 роках.

Можливо, на сьогоднішній день усі ваші додатково відпрацьовані періоди вже враховані у стаж без вашої участі. У такому разі подавати заяву на перерахунок пенсії немає потреби, про що говорять у Пенсійному фонді.

Експерти рекомендують просто уточнити, чи всі періоди вашої роботи дійсно враховано в стаж.

Нагадаємо, українці зможуть отримати одноразову допомогу від держави: хто може претендувати на виплати.

Раніше повідомлялося, що пенсію розрахували неправильно? Як в Україні перевірити реальний розмір заслужених виплат.

Також, кому потрібно подати документи на отримання 2093 гривні допомоги.