Головною причиною зростання цін є великі збитки, які енергетична галузь зазнала від ракетних ударів окупантів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа думкою експертів, існують два шляхи розв'язання цієї проблеми:
- перший — здійснити ремонт енергомережі шляхом держави. У такому випадку ціни на електроенергію для населення можуть залишитись на тому ж рівні, а різницю у вартості покрити з бюджету;
- другий — збільшити ціни на електроенергію для споживачів.
До кінця квітня точно не передбачається підвищення цін на електроенергію, але далі можливе поетапне або різке збільшення тарифу. Також розглядається варіант диференційованого підвищення цін, що означає, що чим більше електроенергії використовує споживач, тим більше він має заплатити.
Щодо конкретних цифр, різні джерела наводять різні дані. Зокрема, за даними видання Цензор.нет, з посиланням на НКРЕКП, можливе збільшення ціни на електроенергію до 5,5 гривень за кВт-год. Зараз же ціна становить 1,68 грн за кВт-год. У разі збільшення ціни до такого рівня, не всі зможуть собі це дозволити, зважаючи на те, що зарплати в багатьох галузях знизилися, а безробіття виявилося проблемою для великої кількості людей.
Згадане видання повідомляє, що уряд розглядає можливість надання адресних субсидій для найбідніших громадян. Проте наразі не було прийняте остаточне рішення щодо цього складного питання. Тому, коли саме буде введено нові тарифи, залишається невідомим. Що стосується подорожчання, то воно буде неминучим, питання лише в тому, чи буде воно поетапним або раптовим. Деякі ЗМІ також повідомляють, що причиною відкладення прийняття рішення може стати можлива негативна реакція суспільства, особливо на тлі економічної кризи.
Раніше ми розповідали: Розвинені країни збільшують податки на брудну енергетику, а не на «зелену», як в Україні – Савчук
Нагадуємо: Закон про зростання податків №5600 вб'є будівельний ринок – експерт
Також: Через підвищення тарифів Укрзалізниця втратить клієнтів – експерт