Паперовий рецепт діятиме паралельно з електронним, пояснили у міністерстві охорони здоров'я України.

У МОЗ наголошують, що відомство не розширює перелік рецептурних ліків та не робить всі лікарські засоби рецептурними.

Таблетки пігулки
Таблетки пігулки

Рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів, саме на них потрібен рецепт лікаря. Решту ліків, які не потребують обовʼязкового призначення лікарем, ви зможете, як і раніше, придбати в аптеці без спеціального рецепта, - йдеться у роз’ясненні.

Перевагою е-рецепта є те, що на відміну від паперового рецепта, не потрібно щоразу звертатися до лікаря на прийом для того, щоби отримати рецепт на ліки. Це можна буде зробити дистанційно.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати
Показати ще

Збільшення кількості препаратів викликає обурення серед українців. У соціальній мережі обговорюють впровадження електронних рецептів.

"Щоб купити екстрену контрацепцію, вам потрібно буде протягом 72 годин випрохати у вашого знайомого гінеколога електронний рецепт. Так, ідеться про рецепт на постинор, тут немає жартів і одруківок. Нема знайомих гінекологів? Записуйтесь платно. Є віконечко тільки на наступний четвер? Ну упс, що ж, тоді народжуйте", - пише користувачка Facebook Оксана Осмоловська.

Жінка впевнена, що люди будуватимуть цілі схеми, цілі підпільні бізнеси на вільному продажі рецептурних препаратів. "Постинор і німесил відтепер "діставатимуть", а ностальгуючі за совком пенсіонери ридають від щастя".

Нагадаємо, ми писали, міфи та легенди про е-рецепт: у МОЗ розповіли, чи прийде рецепт на кнопковий телефон.

Як повідомляв "Знай.ua" ПриватБанк пропонує послугу, від якої важко відмовитись: 20% від вартості.

Також "Знай.ua" інформував, в Україні посилюють спостереження за ліками, більше жодних "ну будь ласка" в аптеках.