В Україні мільйони громадян отримали статус ВПО, адже залишили свій будинок через бойові дії. Усі вони одержують допомогу на проживання від держави. Але часом виплати можуть припинити, наприклад, під час переїзду на нове місце. Як поновити отримання допомоги, розповіли у Міністерстві соціальної політики.

У зв'язку з повномасштабною війною багато українців були змушені рятувати життя та бігти у безпечніші регіони. Станом на кінець січня 2023 року на обліку перебувало близько 5 мільйонів внутрішньо переміщених осіб, які отримують грошові виплати від держави.

Реєстрація ВПО. Фото: скриншот з відео
Реєстрація ВПО. Фото: скриншот з відео

Іноді трапляються затримки виплат, а часом їх можуть припинити надавати. Наприклад, це може статися, коли людина переїхала на нове місце, наприклад, в інше місто чи село і змінила адресу на проживання у додатку "Дія".

Якщо після таких дій українець зі статусом ВПО перестає отримувати грошову допомогу, то потрібно звернутися до органу соцзахисту за новим місцем проживання, де допоможуть вирішити проблему та відновити виплати.

Популярні новини зараз
Похід у ТЦК перевернув життя IT-фахівців: "Змінився світогляд. Це ж*па" Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році І світло буде, і заплатимо менше: українцям підказали, як зменшити суми у платіжках
Показати ще

Допомога переселенцям, скріншот з відео
Допомога переселенцям, скріншот з відео

"Необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за новим місцем реєстрації як ВПО. Це можна зробити як особисто, так і поштою", - зазначили в Мінсоцполітики.

Раніше портал Знай повідомляв, подаємо заяву та чекаємо грошей: українцям показали, як без проблем повернути переплату за газ.

Також наш портал інформував, що ще одна категорія українців зможе вийти на пенсію раніше 60 років: кому не потрібно працювати довше.

Крім того, ми писали, в Україні змінили порядок надання допомоги щодо часткового безробіття: що треба знати.