Українці щомісяця отримують по дві платіжки за блакитне паливо: один за обсяг спожитого газу, а другий за його доставку. Вартість доставки газу щорічно перераховується, тож для деяких українців суми у платіжках можуть зрости. Кому доведеться заплатити більше.

Щороку вартість доставки блакитного палива перераховується залежно від того, скільки споживало газу домогосподарство у період з вересня до жовтня попереднього року. На основі даних за цей період тарифи змінюються кожного січня і споживачам надходять платіжки з новими сумами.

Лічильник газу, фото: Знай.ua
Лічильник газу, фото: Знай.ua

Варто зазначити, що в Україні діє мораторій, в рамках якого не дозволяється підвищувати тарифи на газ для населення, однак у разі доставки газу ніяких обмежень немає. Відповідно, що більше сім'я споживала газу — то більше будуть суми у платіжках.

До речі, якщо домогосподарство зовсім не користується газом, але залишається підключеним до труби, то за доставку газу все одно доведеться платити, але за мінімальним тарифом.

Популярні новини зараз
Українкам виплатять по 250 тисяч, щоб вони повернулися додому: чоловікам цього не світить "Особливий сигнал, надісланий РФ": пропагандисти думають, що Софія Ротару перейшла на їхній бік Що зміниться, якщо постійно пити воду з лимоном: експеримент здивує всіх Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката
Показати ще

Газова плита. Фото: скрін youtube
Газова плита. Фото: скрін youtube

Варто зазначити, що тариф на доставку блакитного палива формується в кожній області окремо, тобто не фіксований для всієї країни.

Раніше портал Знай повідомляв, доведеться платити понад 10 гривень за куб: українцям показали нові ціни на газ у лютому.

Також наш портал інформував, чи платіжки витягнуть останні копійки? В Україні прогнозують підвищення тарифів на деякі комунальні послуги.

Крім того, ми писали, в Обленерго розповіли, чому суми у платіжках українців за електроенергію не знизилися і на кілька гривень.