В Україні зареєстрували випадок запрошення у військкомат по телефону, розпочався судовий розгляд, але призовника виправдали.

Це сталося з чоловіком із Черкаської області, який не з'явився у військомат за дзвінком. Про це пишуть у реєстрі судових рішень. Не всім ухилистам виносять вироки, суд, буває, виправдовує військовозобов'язаних згідно із законодавством.

Військкомат в Україні, фото eadaily
Військкомат в Україні, фото eadaily

Українець з військовим званням рядового ще минулого року пройшов військово-лікарську комісію, і його визнали придатним до служби. Згодом працівник військкомату за допомогою телефонного дзвінка закликав його прибути до ТЦК та СП для відправки у військову частину разом із речами.

Чоловік зовсім не хотів ухилятися від свого обов'язку, але йому зателефонували знову і скасували запрошення до військкомату, проте співробітники стверджують, що після першого дзвінка йому не могли додзвонитися. Перед тим, що сталося, йому видали повістку, але на інші дати.

Популярні новини зараз
У Білорусі мають начати вибухати аеродроми: експерт радить дати зрозуміти Лукашенку ціну участі у війні Рішення прийнято – в Україні злетить тариф на електроенергію з 1 квітня 2023 року Українські імена, від яких полякам "зносить дах" через красу: вам пощастило, якщо ви їх носите Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката
Показати ще

Вручення повістки, скріншот: YouTube
Вручення повістки, скріншот: YouTube

Суд відкрив кримінальне провадження за ст. 336 КК України та після розгляду справи виніс, що громадяни під час мобілізації зобов'язані з'явитися у військові частини або на збірні пункти у строки, зазначені в отриманих ними документах. Але оскільки виклик у військкомат стався в інший спосіб, ніж визначений законом, чоловіка вирішили виправдати.

Нагадаємо, військкомат ловить, як злочинців: українці вимагають заборонити видавати повістки на вулиці, у ТРЦ та магазинах

Раніше ми писали про те, що українцям можуть анулювати вже видані повістки: у яких випадках це можливо

Як повідомляв Знай.ua, скільки нардепів пішло на фронт: дітей парламентаріїв взагалі не знайти в окопах