Колекціонери, які скуповують монети, цікавляться тими, що мають невеликі дефекти, або випущені з браком. Українська монетка, яку випустили невеликим тиражем, продається на аукціоні майже за 8 000 грн.

Інформація про це опублікувано на сайті Violity, де пропонують товар для нумізматів та колекціонерів.

Монета номіналом 5 копійок 1992 року виготовлення, якою раніше можна було розплатитися, тепер коштує декілька тисяч гривень. Монетою зацікавились 18 осіб, які зробили ставки. Нагадаємо, що копійки номіналом 1,2 5 виведені з обігу з жовтня 2019 року. Серед випущених монет зустрічаються різновиди, які цікавлять нумізматів, а саме з дефектом та браком чеканки.

Всього в Україні існує чотири різновиди 5 копійок, але тільки два можна продати колекціонерам за кілька тисяч гривень. На аукціоні власник презентує різновид 1.1 ААк з майже ідеальним зовнішнім виглядом, хоч і невеликими слідами користування. Особливостями такої монети є:

  • середній зуб тризуба має потовщення у верхній частині;одиниця дати зображена з хвостиком;
  • гроно №2 має форму прямокутного трикутника;
  • гурт – з крупною насічкою.

Брак виник через помилку на монетному дворі, яку швидко виявили та виправили, але невеликий тираж цього різновиду все ж потрапив в обіг. Саме важкість знайти 5 копійок з крупною насічкою робить їх цінними в очах нумізматів.

Популярні новини зараз
Дмитро Комаров став ворогом номер один і задоволений: "Мені не соромно дивитися людям у вічі" Подаємо заяву та чекаємо на гроші: українцям показали, як без проблем повернути переплату за газ 5-7 гривень за кіловат: українцям показали нові тарифи на світло, за яких держава може вступити до ЄС Введено податок на город – хто і скільки заплатить: дачники та мешканці сіл такого не чекали
Показати ще

Також цінується монета 2-БАм, яка має вузький середній зуб тризуба та гурт з дрібною насічкою. Серед особливостей – гроно у формі тупокутного трикутника і незвичний вигляд цифри 1 в році виробництва.

Нагадаємо, ми писали, що притягують гроші, як магніт: до яких знаків Зодіаку багатство прийде без старань і зусиль.

Як повідомляв "Знай.ua" декретні фінансуватиме Пенсійний фонд: що зміниться у виплатах 2023 року.

Також "Знай.ua" інформував, українка розповіла, як термінали ПриватБанку "крадуть" купюри: "Випадки не поодинокі".