Колекціонери, які скуповують монети, цікавляться тими, що мають невеликі дефекти, або випущені з браком. Українська монетка, яку випустили невеликим тиражем, продається на аукціоні майже за 8 000 грн.

Інформація про це опублікувано на сайті Violity, де пропонують товар для нумізматів та колекціонерів.

Монета номіналом 5 копійок 1992 року виготовлення, якою раніше можна було розплатитися, тепер коштує декілька тисяч гривень. Монетою зацікавились 18 осіб, які зробили ставки. Нагадаємо, що копійки номіналом 1,2 5 виведені з обігу з жовтня 2019 року. Серед випущених монет зустрічаються різновиди, які цікавлять нумізматів, а саме з дефектом та браком чеканки.

Всього в Україні існує чотири різновиди 5 копійок, але тільки два можна продати колекціонерам за кілька тисяч гривень. На аукціоні власник презентує різновид 1.1 ААк з майже ідеальним зовнішнім виглядом, хоч і невеликими слідами користування. Особливостями такої монети є:

  • середній зуб тризуба має потовщення у верхній частині;одиниця дати зображена з хвостиком;
  • гроно №2 має форму прямокутного трикутника;
  • гурт – з крупною насічкою.

Брак виник через помилку на монетному дворі, яку швидко виявили та виправили, але невеликий тираж цього різновиду все ж потрапив в обіг. Саме важкість знайти 5 копійок з крупною насічкою робить їх цінними в очах нумізматів.

Популярні новини зараз
Це варто знати всім українцям перед Великоднем-2023: паски, що потріскались, кольоровий захід сонця, зозуля та інші прикмети "Буде боротьба, Крим, воля народу...": екстрасенс Людмила Хомутовська втішила українців прогнозом на квітень та травень Яку фінансову допомогу українцям надають навесні 2023 року: гроші від трьох організацій Три дні вихідних на Великдень: українці дізналися, скільки вони відпочиватимуть у світле свято
Показати ще

Також цінується монета 2-БАм, яка має вузький середній зуб тризуба та гурт з дрібною насічкою. Серед особливостей – гроно у формі тупокутного трикутника і незвичний вигляд цифри 1 в році виробництва.

Нагадаємо, ми писали, що притягують гроші, як магніт: до яких знаків Зодіаку багатство прийде без старань і зусиль.

Як повідомляв "Знай.ua" декретні фінансуватиме Пенсійний фонд: що зміниться у виплатах 2023 року.

Також "Знай.ua" інформував, українка розповіла, як термінали ПриватБанку "крадуть" купюри: "Випадки не поодинокі".